Brain Park w Krakowie to nowa inwestycja biurowa Echo Investment. Na kompleks składają się trzy dziesięciokondygnacyjne budynki z garażem podziemnym, a także dziedziniec, na którym zaplanowano miejsca do odpoczynku, spożywania posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego czy gry w szachy.
Przygotowany przez nas projekt wayfindingu dla tego obiektu jest minimalistyczny i elegancki. Całość ma jednolity, przyjazny charakter, niekonkurujący z projektem architektonicznym i wnętrzarskim. Ważnym aspektem przyświecającym idei tego oznakowania było korzystanie z materiałów i zastosowanie barw, które pojawiają się w przestrzeniach biurowca zarówno w warstwie architektonicznej, jak i wykończeniowej.
Każdemu z budynków Brain Park w Krakowie przyporządkowano kolor główny – odzwierciedlenie tego założenia znajdziemy również w projekcie nośników informacji. Jednak, aby system informacji był unikatowy oraz ciekawy, kolor wiodący został dopełniony barwą granatową oraz naturalnym drewnem. Kolor granatowy pojawia się także na terenie zewnętrznym, jest wiodącym kolorem nośników. Przedstawiony kod kolorystyczny ułatwia użytkownikom, po wcześniejszym zapoznaniu się, sprawne poruszanie się po obszarze inwestycji, a jednocześnie nadaje każdemu z budynków odrobinę inny charakter. Wayfinding wykorzystuje także obecne w architekturze drewno, które w projekcie jest charakterystycznym wyróżnikiem reprezentacyjnych przestrzeni. Język wizualny został uzupełniony o geometryczne, ręcznie malowane elementy wykorzystujące jednokolorowy, zanikający stopniowo gradient. Pełni on funkcję estetyczną i pozwolił na stworzenie charakterystycznego oznakowania wielkopowierzchniowych przestrzeni, takich jak parking podziemny.
Do podstawowych zastosowań w ramach systemu informacji wizualnej wybrano krój pisma Di Grotesk, polskiego studia typograficznego Threedotstype. W projekcie użyto odmiany Bold dla tekstów polskich oraz Regular dla angielskich. Do bardziej wyrazistych zastosowań, przede wszystkim oznaczeń budynków, klatek schodowych i cyfr oznaczających piętra, stworzono unikatowy zestaw znaków zbudowanych na bazie kontrastującego z typografią podstawową kroju pisma Eklips Semibold od Letters from Sweden. Na jego bazie stworzono unikalne kształty liter i cyfr widocznych obok. Uzupełnieniem komunikatów typograficznych stał się także autorski zestaw ikon – są one ściśle związane z fontem Di Grotesk, ponieważ zostały zaprojektowane na bazie jego charakterystycznych elementów.