System informacji wizualnej

Teatr Ochoty Warszawa

Teatr Ochoty Warszawa
Teatr Ochoty wayfinding system

Projekt systemu informacji wizualnej dla Teatru Ochoty, jednego z najmniejszych teatrów miejskich w Warszawie – miejsca debiutu młodych twórców, edukacji teatralnej i artystycznych poszukiwań.

 

Wdrożenie spójnego oznakowania w instytucji publicznej, której pozycja i wizualny wizerunek są już ugruntowane wśród odbiorców jest zadaniem wymagającym empatii i skupienia na wartościach, którymi kieruje się dane miejsce. Obecnie Teatr Ochoty jest miejscem definiowanym przez otwartość i dostępność. Jego materiały graficzne mają nieformalny charakter i są ściśle powiązane z charakterystycznym logo instytucji.

 

Znak graficzny Teatru Ochoty jest charakterystyczny i dobrze kojarzony przez jego użytkowników, stąd w systemie informacji wizualnej pojawiają się inspiracje zaczerpnięte z budujących go elementów. Budynek siedziby instytucji to przykład architektury wpisującej się w okres modernizmu – jest więc świetnym tłem dla geometrycznych, minimalistycznych kompozycji, które stworzyliśmy bazując na elementach logo. Stworzone przez nas układy graficzne, nawiązują także do muralu, który znajduje się na zewnętrznej ścianie budynku teatru wszystkie te graficzne połączenia wpływają więc na spójność wizerunku instytucji.

 

Kolejnym z założeń było dostosowanie projektu do wymagań związanych z planowanym, krótkim czasem wdrożenia systemu informacji wizualnej. Dlatego skupiono się na materiałach, które są stale dostępne na rynku (bez długiego oczekiwania na dostarczenie). Projekt nośników składa się z elementów przestrzennych, wykonanych z płyty mdf barwionej w masie na kolor czarny. mdf jest materiałem łatwo dostępnym, co pozwoli na szybki czas realizacji projektu. Informacje tekstowe na nośnikach (w kolorze białym) mogą być nadrukowane lub wyklejone bezpośrednio na powierzchni płyty. Elementy wizerunkowe – grafiki – malowane są bezpośrednio na ścianie na kolor niebieski i czarny.

Miejsce: Warszawa, Polska
Projekt: 2023
Realizacja: 2023
Klient: Teatr Ochoty
Powierzchnia: ok. 2100 m2
Projektanci: Bartłomiej Witański, Aleksandra Krupa, Martyna Berger, Dobrosława Rafalska, Oliwia Otręba
Fotografia: Mateusz Mioduszewski

Teatr Ochoty informacja kierunkowa
Teatr Ochoty space branding
Teatr Ochoty tabliczka poprzeczna semafor
Teatr Ochoty nośniki informacji wizualnej wayfinding
Teatr Ochoty numer piętra
Teatr Ochoty blank studio projektuje wayfinding
Teatr Ochoty mural inspiracja