System informacji wizualnej

Wydma & Las w Jastarni

Wydma & Las w Jastarni
System informacji wizualnej w Jastarni Hel

Wydma & Las jest nową inwestycją mieszkalno-wypoczynkową w Jastarni. Projekt zrealizowany przez spółkę Trójmiejską – Euro Styl (grupa Dom Development). Jego lokalizacja jest iście wakacyjna – obiekt położny jest kilkaset metrów za gęstą zabudową kurortu, przy głównej drodze biegnącej przez Półwysep Helski, ale też tuż przy lesie. Na terenie kompleksu, poza budynkami, powstała też infrastruktura m.in. boisko do futbolu i siatkówki plażowej oraz leśny plac zabaw.

 

W ramach przygotowania projektu systemu informacji wizualnej (wayfindingu) tego miejsca zdecydowaliśmy się na proste, wtapiające się w krajobraz i architekturę nośniki informacji. Składają się przeważnie z dwóch kontrastujących materiałów: betonu oraz metalowych elementów malowanych proszkowo na głęboki, zielony kolor. Część graficzna opiera się na charakterystycznej typografii – ABC Favorit Lining (Dinamo Typefaces), foncie którego cechą charakterystyczną jest specjalnie zaprojektowane „podkreślenie”.

 

Do użycia wraz z typografią przygotowaliśmy także zestaw autorskich piktogramów i by ściślej powiązać je ze sobą, one także posiadają charakterystyczną linię podkreślenia. Komunikaty prezentowane na nośnikach informacji są przyjazne i niezobowiązujące – zależało nam na podkreśleniu wakacyjnej atmosfery przestrzeni.

Lokalizacja: Jastarnia, Polska
Projekt: 2023
Wdrożenie: 2023
Klient: Euro Styl
Powierzchnia: około 1,34 ha
Projektanci: Bartłomiej Witański, Aleksandra Krupa, Martyna Berger, Dobrosława Rafalska, Oliwia Otręba
Fotografia: Andrzej Łopata

Jastarnia Hel wayfinding
Wydma & Las Jastarnia wayfinding
Wydma & Las Jastarnia informacja wizualna
zestaw ikon Wydma & Las